CODE

SCIENTIFIC NAME

COMMON NAME

SIZE

AC029-0

Amatitlania nigrofasciata

Zebraciklid

3,5-4

AC029-1

Amatitlania nigrofasciata

Zebraciklid

4-5

AC030-0

Amatitlania nigrofasciata Gold

Zebraciklid Guld

3,5-4

AC030-1

Amatitlania nigrofasciata Gold

Zebraciklid Guld

4-5

AC032-0

Amatitlania sajica

Sajicaciklid

3,5-4

AC032-1

Amatitlania sajica

Sajicaciklid

4-5

AC062-0

Andinoacara pulcher Neon Blue


3,5-4

AC063-0

Andinoacara pulcher

Blåciklid

3,5-4

AC063-1

Andinoacara pulcher

Blåciklid

4-5

AC064-1

Andinoacara rivulatus

Guldsömsciklid

4-5

AC074-2

Apistogramma agassizii Alenquer


4-4,5

AC074-3

Apistogramma agassizii Alenquer


5-5,5

AC102-2

Apistogramma cf. agassizii Tefe


4-4,5

AC105-2

Apistogramma alacrina


4-4,5

AC105-3

Apistogramma alacrina


5-5,5

AC111-1

Apistogramma barlowi Rio Ampiyacu F1


3-4

AC118-0

Apistogramma borellii

Gul dvärgciklid

2,5-3

AC126-1

Apistogramma borellii Yellow head


2,5-3

AC130-1

Apistogramma cacatuoides

Kakaduciklid

3-4

AC134-1

Apistogramma cacatuoides Double Red

Kakaduciklid Dubbel Röd

3-4

AC134-2

Apistogramma cacatuoides Double Red


4-4,5

AC144-1

Apistogramma cacatuoides Red

Kakaduciklid Röd

3-4

AC147-2

Apistogramma cacatuoides Rio Itaya yellow

Kakaduciklid Itaya gul

4-4,5

AC154-1

Apistogramma commbrae


3-3,5

AC169-1

Apistogramma erythrura


3-3,5

AC194-3

Apistogramma cf. hoignei Rio Tamé


5-5,5

AC200-1

Apistogramma hongsloi Red


3-3,5

AC200-2

Apistogramma hongsloi Red


4-4,5

AC207-1

Apistogramma inconspicua F1


3-4

AC217-1

Apistogramma macmasteri Ashaninka extreme red


3-4

AC217-3

Apistogramma macmasteri Ashaninka extreme red


5-5,5

AC220-1

Apistogramma macmasteri


3-4

AC220-2

Apistogramma macmasteri


4-4,5

AC220-3

Apistogramma macmasteri


5-5,5

AC222-1

Apistogramma macmasteri Gold / Red Shoulder


3-4

AC222-2

Apistogramma macmasteri Gold / Red Shoulder


4-4,5

AC223-1

Apistogramma macmasteri Gold / Super Red Shoulder


3-4

AC224-1

Apistogramma macmasteri Red Shoulder


3-4

AC224-2

Apistogramma macmasteri Red Shoulder


4-4,5

AC224-3

Apistogramma macmasteri Red Shoulder


5-5,5

AC226-3

Apistogramma macmasteri Super Red Shoulder


5-5,5

AC233-1

Apistogramma mendezi Santa Isabel red


3-3,5

AC237-2

Apistogramma nijsseni


4-4,5

AC238-1

Apistogramma nijsseni Rio Ucayali F1


3-3,5

AC238-2

Apistogramma nijsseni Rio Ucayali F1


4-4,5

AC244-1

Apistogramma ortegai


3-3,5

AC270-1

Apistogramma rositae F1


3-3,5

AC270-2

Apistogramma rositae F1


4-4,5

AC289-0

Apistogramma trifasciata


2,5-3

AC289-1

Apistogramma trifasciata


3-3,5

AC291-2

Apistogramma trifasciata Rio Guapore


3,5-4

AC315-1

Apistogramma Algodon II


3-4

AC325-1

Apistogramma Carapintada


3-3,5

AC345-1

Apistogramma Marandu F1


3-3,5

AC345-3

Apistogramma Marandu F1


5-5,5

AC351-1

Apistogramma Papagallo


3-4

AC377-2

Apistogramma Rio Nanay


4-4,5

AC405-1

Archocentrus multispinosus

Multispinosaciklid

4-5

AC405-2

Archocentrus multispinosus

Multispinosaciklid

5-6

AC405-3

Archocentrus multispinosus

Multispinosaciklid

6-7

AC428-1

Biotoecus opercularis


3-4

AC455-0

Cichlasoma amazonarum


3,5-4

AC455-1

Cichlasoma amazonarum


4-5

AC473-0

Cichlasoma salvini

Salviniciklid

3,5-4

AC473-1

Cichlasoma salvini

Salviniciklid

4-5

AC473-2

Cichlasoma salvini

Salviniciklid

5-6

AC480-0

Cleithracara maronii

Nyckehålsciklid

3,5-4

AC480-1

Cleithracara maronii

Nyckehålsciklid

4-5

AC480-3

Cleithracara maronii

Nyckehålsciklid

6-7

AC582-0

Cryptoheros cutteri


3,5-4

AC582-1

Cryptoheros cutteri


4-5

AC582-2

Cryptoheros cutteri


5-6

AC610-0

Geophagus steindachneri


3,5-4

AC610-1

Geophagus steindachneri


4-5

AC614-0

Geophagus Pindare


3,5-4

AC614-1

Geophagus Pindare


4-5

AC615-0

Geophagus Rio Negro


3,5-4

AC617-0

Geophagus Tapajos Red Head


3,5-4

AC617-1

Geophagus Tapajos Red Head


4-5

AC628-0

Gymnogeophagus rhabdotus


3,5-4

AC639-0

Heros notatus Green Red Spotted


3,5-4

AC639-1

Heros notatus Green Red Spotted


4-5

AC645-0

Heros Rotkeil

Rödskuldrad hantelciklid

3,5-4

AC645-2

Heros Rotkeil

Rödskuldrad hantelciklid

5-6

AC650-0

Hypsophrys nicaraguensis

Nicaraguaciklid

3,5-4

AC650-1

Hypsophrys nicaraguensis

Nicaraguaciklid

4-5

AC650-2

Hypsophrys nicaraguensis

Nicaraguaciklid

5-6

AC650-3

Hypsophrys nicaraguensis

Nicaraguaciklid

6-7

AC653-0

Krobia itanyi

Delfinciklid

3,5-4

AC656-0

Laetacara dorsigera


3

AC669-4

Mesonauta insignis Rio Inirida F1

Gulbröstad flaggciklid

7-8

AC672-3

Mikrogeophagus altispinosus


5-6

AC673-2

Mikrogeophagus ramirezi

Fjärilsciklid

3-4

AC673-3

Mikrogeophagus ramirezi

Fjärilsciklid

4-4,5

AC677-2

Mikrogeophagus ramirezi Gold


3-4

AC679-0

Mikrogeophagus ramirezi Neon Blue


2-2,5

AC679-1

Mikrogeophagus ramirezi Neon Blue


2,5-3

AC679-2

Mikrogeophagus ramirezi Neon Blue


3-4

AC686-0

Nandopsis haitiensis


3,5-4

AC686-1

Nandopsis haitiensis


4-5

AC718-0

Parachromis motaguensis


3,5-4

AC737-1

Pterophyllum scalare

Scalare

3-3,5

AC737-3

Pterophyllum scalare

Scalare

5

AC762-1

Pterophyllum scalare Blue Diamond


3-3,5

AC803-3

Pterophyllum scalare Koi longfin

Scalare Koi lång fenad

5

AC806-1

Pterophyllum scalare Koi Diamond

Scalare Koi Diamant

3-3,5

AC808-1

Pterophyllum scalare Koi Red Cap


3-3,5

AC808-2

Pterophyllum scalare Koi Red Cap


4

AC808-4

Pterophyllum scalare Koi Red Cap


6

AC811-1

Pterophyllum scalare Leopard longfin

Scalare Leopard lång fenad

3

AC812-1

Pterophyllum scalare Manacapuru

Scalare Manacapuru

3-3,5

AC814-1

Pterophyllum scalare Manacapuru red back

Scalare Manacapuru Röd Baksida

3-3,5

AC814-7

Pterophyllum scalare Manacapuru Super Red Back

Scalare Manacapuru Super Röd Baksida

3-3,5

AC819-1

Pterophyllum scalare Marble

Scalare Marmor

3-3,5

AC823-1

Pterophyllum scalare Marble Gold Head


3-3,5

AC825-1

Pterophyllum scalare Marble Light

Scalare Marmor Ljus

3-3,5

AC826-0

Pterophyllum scalare Marble Blue

Scalare Marmor Blå

2

AC826-1

Pterophyllum scalare Marble Blue

Scalare Marmor Blå

3-3,5

AC828-1

Pterophyllum scalare Mix


3-3,5

AC828-2

Pterophyllum scalare Mix


4

AC831-0

Pterophyllum scalare Peru-Altum Albino


2

AC833-1

Pterophyllum scalare Peru-Altum


3-3,5

AC833-2

Pterophyllum scalare Peru-Altum


4

AC842-1

Pterophyllum scalare Rio Nanay

Scalare Rio Nanay

3-3,5

AC842-2

Pterophyllum scalare Rio Nanay

Scalare Rio Nanay

4

AC842-3

Pterophyllum scalare Rio Nanay

Scalare Rio Nanay

5

AC845-2

Pterophyllum scalare Rio Japura

Scalare Rio Japura

4

AC845-3

Pterophyllum scalare Rio Japura

Scalare Rio Japura

5

AC845-4

Pterophyllum scalare Rio Japura

Scalare Rio Japura

6

AC850-1

Pterophyllum scalare Zebra


3-3,5

AC859-2

Pterophyllum scalare Santa Isabel X Manacapuru


4

AC873-1

Pterophyllum scalare Pinoy Paraiba Blue


3-3,5

AC873-4

Pterophyllum scalare Pinoy Paraiba Blue


6

AC879-0

Rocio octofasciata

Jack Dempsey

3,5-4

AC879-1

Rocio octofasciata

Jack Dempsey

4-5

AC879-2

Rocio octofasciata

Jack Dempsey

5-6

AC880-0

Rocio octofasciata Blue Dempsey

Blå Jack Dempsey

3,5-4

AC880-1

Rocio octofasciata Blue Dempsey

Blå Jack Dempsey

4-5

AC887-0

Symphysodon sp. Assorted


4

AC887-1

Symphysodon sp. Assorted


5

AC888-1

Symphysodon aequifasciatus aequifasciatus


5

AC888-2

Symphysodon aequifasciatus aequifasciatus


6

AC918-0

Symphysodon sp. Discus Pigeon Red

Discus Pigeon Röd

4

AC918-3

Symphysodon sp. Discus Pigeon Red

Discus Pigeon Röd

7

AC922-1

Symphysodon sp. Discus Red Turquoise

Discus Röd Türkis

5

AC972-0

Thorichthys ellioti


3,5-4

AC972-1

Thorichthys ellioti


4-5

AC972-2

Thorichthys ellioti


5-6

AC974-0

Thorichthys meeki

Eldbuk

3,5-4

AF010-1

Astatotilapia burtoni


4-5

AF042-0

Enigmatochromis lucanusi


3,5-4

AF042-2

Enigmatochromis lucanusi


5-6

AF044-0

Etroplus maculatus Gold


3-3,5

AF044-1

Etroplus maculatus Gold


4-4,5

AF044-2

Etroplus maculatus Gold


5-6

AF050-0

Haplochromis aeneocolor


3,5-4

AF130-0

Haplochromis latifasciatus

Viktoria-zebra

3,5-4

AF130-2

Haplochromis latifasciatus

Viktoria-zebra

5-6

AF164-0

Haplochromis nubilus

Nubilaciklid

3,5-4

AF210-1

Haplochromis sauvagei


4-5

AF259-0

Haplochromis Hippo Point Salmon


3,5-4

AF259-1

Haplochromis Hippo Point Salmon


4-5

AF259-2

Haplochromis Hippo Point Salmon


5-6

AF259-3

Haplochromis Hippo Point Salmon


6-7

AF269-0

Haplochromis Thick Skin


3,5-4

AF269-1

Haplochromis Thick Skin


4-5

AF307-0

Hemichromis guttatus

Röd Juvelciklid

3,5-4

AF359-3

Nanochromis parilus

Blå Kongocilid

XL

AF453-0

Pelvicachromis pulcher

Palettciklid

3-4

AF453-2

Pelvicachromis pulcher

Palettciklid

5-6

AF456-0

Pelvicachromis pulcher Blue

Palettciklid Blå

3,5-4

AF459-0

Pelvicachromis pulcher Red

Palettciklid Röd

3,5-4

AF476-0

Pelvicachromis subocellatus Matadi


3,5-4

AF476-1

Pelvicachromis subocellatus Matadi


4-5

AF493-2

Pelvicachromis taeniatus Dehane

Gul palettciklid

5-6

AF502-0

Pelvicachromis taeniatus Lobe

Gul palettciklid

3,5-4

AF502-1

Pelvicachromis taeniatus Lobe

Gul palettciklid

4-5

AF502-2

Pelvicachromis taeniatus Lobe

Gul palettciklid

5-6

AF502-3

Pelvicachromis taeniatus Lobe

Gul palettciklid

6-7

AF502-4

Pelvicachromis taeniatus Lobe

Gul palettciklid

XL

AF512-2

Pelvicachromis taeniatus Moliwe

Gul palettciklid

5-6

AF514-2

Pelvicachromis taeniatus Muyuka

Gul palettciklid

5-6

AF518-2

Pelvicachromis taeniatus Nigeria Green

Gul palettciklid

5-6

AF519-0

Pelvicachromis taeniatus Nigeria Red

Gul palettciklid

3,5-4

AF526-0

Pelvicachromis taeniatus Ogelle

Gul palettciklid

3,5-4

AF528-0

Pelvicachromis taeniatus Wouri

Gul palettciklid

3,5-4

AF540-0

Pseudocrenilabrus nicholsi


3,5-4

AF553-0

Pundamilia nyererei Python Island

Nyerere-ciklid

3,5-4

AF554-0

Pundamilia nyererei Ruti Island

Nyerere-ciklid

3,5-4

AF599-0

Steatocranus casuarius

Lejonhuvudscilid

3,5-4

AM002-1

Aristochromis christyi


4-5

AM002-2

Aristochromis christyi


5-6

AM022-0

Aulonocara hansbaenschi


3,5-4

AM022-1

Aulonocara hansbaenschi


4-5

AM022-2

Aulonocara hansbaenschi


5-6

AM032-0

Aulonocara jacobfreibergi Eureca


3,5-4

AM032-1

Aulonocara jacobfreibergi Eureca


4-5

AM032-7

Aulonocara jacobfreibergi Eureca


XL

AM040-0

Aulonocara maylandi

Golden blaze- och Sulfurhead aulonocara.

3,5-4

AM051-0

Aulonocara steveni


3,5-4

AM055-0

Aulonocara stuartgranti 

Kejsar-aulonocara

3,5-4

AM056-0

Aulonocara stuartgranti Albino

Albino Kejsar - aulonocara

3,5-4

AM057-0

Aulonocara stuartgranti Chilumba 

Chilumba Kejsar - aulonocara

3,5-4

AM057-2

Aulonocara stuartgranti Chilumba 

Chilumba Kejsar - aulonocara

5-6

AM062-0

Aulonocara stuartgranti Maulana Chitimba Bay

Aulonocara maulana

3,5-4

AM062-2

Aulonocara stuartgranti Maulana Chitimba Bay

Aulonocara maulana

5-6

AM063-0

Aulonocara stuartgranti Ngara

Ngara Kejsar - aulonocara

3,5-4

AM085-0

Aulonocara sp. Lemon Albino


3,5-4

AM085-1

Aulonocara sp. Lemon Albino


4-5

AM093-0

Aulonocara sp. Red


3,5-4

AM093-2

Aulonocara sp. Red


5-6

AM094-0

Aulonocara sp. Red Albino


3,5-4

AM096-0

Aulonocara sp. Red Dragon


3,5-4

AM096-1

Aulonocara sp. Red Dragon


4-5

AM096-2

Aulonocara sp. Red Dragon


5-6

AM097-0

Aulonocara sp. Red Dragon Albino


3,5-4

AM097-1

Aulonocara sp. Red Dragon Albino


4-5

AM097-2

Aulonocara sp. Red Dragon Albino


5-6

AM097-4

Aulonocara sp. Red Dragon Albino


7-8

AM099-0

Aulonocara sp. Ruby Red


3,5-4

AM099-1

Aulonocara sp. Ruby Red


4-5

AM099-2

Aulonocara sp. Ruby Red


5-6

AM102-0

Aulonocara Stuartgranti Maleri

Gul- och orange aulonocara

3,5-4

AM102-1

Aulonocara Stuartgranti Maleri

Gul- och orange aulonocara

4-5

AM102-2

Aulonocara Stuartgranti Maleri

Gul- och orange aulonocara

5-6

AM106-0

Aulonocara Yellow Top Hai Reef

Lwanda - aulonocara

3,5-4

AM137-0

Copadichromis azureus


3,5-4

AM137-2

Copadichromis azureus


5-6

AM137-4

Copadichromis azureus


7-8

AM147-0

Copadichromis borleyi Red fin


3,5-4

AM147-1

Copadichromis borleyi Red fin


4-5

AM147-2

Copadichromis borleyi Red fin


5-6

AM147-4

Copadichromis borleyi Red fin


7-8

AM180-0

Copadichromis mloto Likoma


3,5-4

AM180-1

Copadichromis mloto Likoma


4-5

AM230-0

Copadichromis Mloto Undu


3,5-4

AM230-1

Copadichromis Mloto Undu


4-5

AM230-2

Copadichromis Mloto Undu


5-6

AM259-0

Cynotilapia afra Yellow Dorsal


3,5-4

AM259-1

Cynotilapia afra Yellow Dorsal


4-5

AM267-0

Cynotilapia zebroides Cobue


3,5-4

AM269-0

Cynotilapia zebroides Likoma


3,5-4

AM269-1

Cynotilapia zebroides Likoma


4-5

AM269-2

Cynotilapia zebroides Likoma


5-6

AM274-0

Cynotilapia Hara Gallireya Reef


3,5-4

AM274-1

Cynotilapia Hara Gallireya Reef


4-5

AM274-2

Cynotilapia Hara Gallireya Reef


5-6

AM290-0

Cyrtocara moorii

Blå delfinciklid

3,5-4

AM290-2

Cyrtocara moorii

Blå delfinciklid

5-6

AM291-0

Dimidiochromis compressiceps

Malawi ögonätare

3,5-4

AM291-1

Dimidiochromis compressiceps

Malawi ögonätare

4-5

AM291-2

Dimidiochromis compressiceps

Malawi ögonätare

5-6

AM298-1

Dimidiochromis strigatus

Sunset-haplis

4-5

AM298-4

Dimidiochromis strigatus

Sunset-haplis

7-8

AM302-0

Eclectochromis lobochilus


3,5-4

AM302-2

Eclectochromis lobochilus


5-6

AM307-1

Fossorochromis rostratus


4-5

AM329-0

Iodotropheus sprengerae

Rostciklid

3,5-4

AM329-6

Iodotropheus sprengerae

Rostciklid

XL

AM338-0

Labeotropheus fuelleborni

Stor näbbciklid

3,5-4

AM352-0

Labeotropheus trewavasae

Liten näbbciklid

3,5-4

AM352-1

Labeotropheus trewavasae

Liten näbbciklid

4-5

AM352-2

Labeotropheus trewavasae

Liten näbbciklid

5-6

AM354-0

Labeotropheus trewavasae Chilumba red

Liten näbbciklid

3,5-4

AM354-1

Labeotropheus trewavasae Chilumba red

Liten näbbciklid

4-5

AM354-2

Labeotropheus trewavasae Chilumba red

Liten näbbciklid

5-6

AM356-0

Labeotropheus trewavasae Manda

Liten näbbciklid

3,5-4

AM356-1

Labeotropheus trewavasae Manda

Liten näbbciklid

4-5

AM357-0

Labeotropheus trewavasae Marmalade Cat

Liten näbbciklid

3,5-4

AM366-0

Labeotropheus trewavasae Thumbi West

Liten näbbciklid

3,5-4

AM366-1

Labeotropheus trewavasae Thumbi West

Liten näbbciklid

4-5

AM366-2

Labeotropheus trewavasae Thumbi West

Liten näbbciklid

5-6

AM379-0

Labidochromis caeruleus All Yellow Kakusa

Golden

3,5-4

AM381-0

Labidochromis caeruleus Nkhomo Reef


3,5-4

AM386-0

Labidochromis caeruleus Yellow

Golden

3,5-4

AM386-1

Labidochromis caeruleus Yellow

Golden

4-5

AM387-2

Labidochromis caeruleus Yellow albino


5-6

AM446-0

Labidochromis Hongi


3,5-4

AM456-0

Labidochromis Mbamba


3,5-4

AM469-0

Lethrinops albus Kande Island


3,5-4

AM469-1

Lethrinops albus Kande Island


4-5

AM469-2

Lethrinops albus Kande Island


5-6

AM469-4

Lethrinops albus Kande Island


7-8

AM509-0

Melanochromis auratus


3,5-4

AM509-1

Melanochromis auratus


4-5

AM515-0

Melanochromis chipokae


3,5-4

AM515-1

Melanochromis chipokae


4-5

AM515-6

Melanochromis chipokae


9-10

AM565-0

Metriaclima aurora

Blågul malawiciklid

3,5-4

AM565-2

Metriaclima aurora

Blågul malawiciklid

5-6

AM565-3

Metriaclima aurora

Blågul malawiciklid

6-7

AM565-4

Metriaclima aurora

Blågul malawiciklid

7-8

AM566-1

Metriaclima aurora Likoma

Blågul malawiciklid

4-5

AM581-0

Metriaclima emmiltos

Red top-zebra

3,5-4

AM581-1

Metriaclima emmiltos

Red top-zebra

4-5

AM581-2

Metriaclima emmiltos

Red top-zebra

5-6

AM584-0

Metriaclima estherae OB


3,5-4

AM584-1

Metriaclima estherae OB


4-5

AM586-0

Metriaclima estherae Red/Blue


3,5-4

AM590-0

Metriaclima estherae Red/Red

Röd Zebra

3,5-4

AM591-1

Metriaclima fainzilberi Maison Reef


4-5

AM592-1

Metriaclima fainzilberi Manda


4-5

AM598-0

Metriaclima hajomaylandi


3,5-4

AM598-4

Metriaclima hajomaylandi


7-8

AM604-0

Metriaclima lombardoi

Liliancinus

3,5-4

AM604-3

Metriaclima lombardoi

Liliancinus

6-7

AM612-0

Metriaclima pulpican


3,5-4

AM626-0

Metriaclima zebra Masinje


3,5-4

AM626-1

Metriaclima zebra Masinje


4-5

AM626-2

Metriaclima zebra Masinje


5-6

AM653-0

Metriaclima Msobo Magunga


3,5-4

AM669-7

Metriaclima Zebra Chilumba Luwino Reef


XL

AM670-0

Metriaclima Zebra Chilumba Maison Reef


3,5-4

AM705-0

Nimbochromis livingstonii

Kaligono

3,5-4

AM705-1

Nimbochromis livingstonii

Kaligono

4-5

AM705-2

Nimbochromis livingstonii

Kaligono

5-6

AM705-4

Nimbochromis livingstonii

Kaligono

7-8

AM711-0

Nimbochromis venustus


3,5-4

AM711-1

Nimbochromis venustus


4-5

AM711-2

Nimbochromis venustus


5-6

AM711-4

Nimbochromis venustus


7-8

AM711-7

Nimbochromis venustus


10-14

AM725-0

Otopharynx lithobates


3,5-4

AM725-1

Otopharynx lithobates


4-5

AM726-1

Otopharynx lithobates Black Orange


4-5

AM727-1

Otopharynx lithobates Zimbawe Rock


4-5

AM793-0

Protomelas taeniolatus

Red Empress

3,5-4

AM793-1

Protomelas taeniolatus

Red Empress

4-5

AM793-2

Protomelas taeniolatus

Red Empress

5-6

AM796-1

Protomelas Steveni Imperial

Steveni Imperial

4-5

AM797-1

Protomelas Spilonotus Tanzania

Chiriwa

4-5

AM797-2

Protomelas Spilonotus Tanzania

Chiriwa

5-6

AM798-0

Protomelas Steveni Taiwan

Steveni Taiwan, Chimoto röd, Chimoto gul

3,5-4

AM798-1

Protomelas Steveni Taiwan

Steveni Taiwan, Chimoto röd, Chimoto gul

4-5

AM800-0

Pseudotropheus crabro

Kameleont-malawi

3,5-4

AM802-0

Pseudotropheus crabro Nakantenga

Kameleont-malawi

3,5-4

AM802-7

Pseudotropheus crabro Nakantenga

Kameleont-malawi

XL

AM804-0

Pseudotropheus cyaenorhabdos

Maingano

3,5-4

AM804-1

Pseudotropheus cyaenorhabdos

Maingano

4-5

AM805-0

Pseudotropheus demasoni

Demasoni

3,5-4

AM805-1

Pseudotropheus demasoni

Demasoni

4-5

AM805-4

Pseudotropheus demasoni

Demasoni

XL

AM810-0

Pseudotropheus flavus

Grön malawiciklid, dinghani

3,5-4

AM816-0

Pseudotropheus interruptus

Chizumulu - johannii

3,5-4

AM818-0

Pseudotropheus johannii


3,5-4

AM827-0

Pseudotropheus saulosi

Saulos ciklid

3,5-4

AM827-1

Pseudotropheus saulosi

Saulos ciklid

4-5

AM827-3

Pseudotropheus saulosi

Saulos ciklid

6-7

AM828-0

Pseudotropheus saulosi Coral Red

Saulos ciklid

3,5-4

AM828-1

Pseudotropheus saulosi Coral Red

Saulos ciklid

4-5

AM830-0

Pseudotropheus socolofi

Pindani

3,5-4

AM830-1

Pseudotropheus socolofi

Pindani

4-5

AM830-2

Pseudotropheus socolofi

Pindani

5-6

AM830-4

Pseudotropheus socolofi

Pindani

7-8

AM830-6

Pseudotropheus socolofi

Pindani

XL

AM831-0

Pseudotropheus socolofi Albino

Pindani albino

3,5-4

AM831-1

Pseudotropheus socolofi Albino

Pindani albino

4-5

AM831-2

Pseudotropheus socolofi Albino

Pindani albino

5-6

AM843-0

Pseudotropheus williamsi


3,5-4

AM843-1

Pseudotropheus williamsi


4-5

AM843-4

Pseudotropheus williamsi


7-8

AM845-0

Pseudotropheus Acei

Marigold

3,5-4

AM846-2

Pseudotropheus Acei Black Itungi

Marigold

5-6

AM847-0

Pseudotropheus Acei Luwala

Marigold

3,5-4

AM847-1

Pseudotropheus Acei Luwala

Marigold

4-5

AM862-0

Pseudotropheus Elongatus Chailosi


3,5-4

AM862-1

Pseudotropheus Elongatus Chailosi


4-5

AM863-0

Pseudotropheus Elongatus Chewere


3,5-4

AM863-1

Pseudotropheus Elongatus Chewere


4-5

AM872-1

Pseudotropheus Elongatus Likoma


4-5

AM872-2

Pseudotropheus Elongatus Likoma


5-6

AM874-0

Pseudotropheus Elongatus Masimbwe


3,5-4

AM880-0

Pseudotropheus Elongatus Mpanga


3,5-4

AM880-1

Pseudotropheus Elongatus Mpanga


4-5

AM880-2

Pseudotropheus Elongatus Mpanga


5-6

AM905-0

Pseudotropheus Neon Spot


3,5-4

AM905-2

Pseudotropheus Neon Spot


5-6

AM905-4

Pseudotropheus Neon Spot


7-8

AM912-0

Pseudotropheus Red Top Ndumbi

Red Top Ndumbi

3,5-4

AM912-2

Pseudotropheus Red Top Ndumbi

Red Top Ndumbi

5-6

AM912-6

Pseudotropheus Red Top Ndumbi

Red Top Ndumbi

9-10

AM930-0

Sciaenochromis fryeri


3,5-4

AM930-1

Sciaenochromis fryeri


4-5

AM930-2

Sciaenochromis fryeri


5-6

AM930-3

Sciaenochromis fryeri


6-7

AM930-4

Sciaenochromis fryeri


7-8

AM931-0

Sciaenochromis fryeri Iceberg


3,5-4

AM931-1

Sciaenochromis fryeri Iceberg


4-5

AM931-2

Sciaenochromis fryeri Iceberg


5-6

AM931-4

Sciaenochromis fryeri Iceberg


7-8

AM931-5

Sciaenochromis fryeri Iceberg


8-9

AT001-0

Altolamprologus calvus


3

AT003-1

Altolamprologus calvus Black


3-4

AT017-0

Altolamprologus compressiceps Chaitika


3

AT030-0

Altolamprologus compressiceps Sumbu


3

AT041-1

Aulonocranus dewindtii


4-5

AT057-1

Callochromis macrops

Regnbågsciklid

4-5

AT059-1

Callochromis macrops Ndole red

Regnbågsciklid

4-5

AT059-2

Callochromis macrops Ndole red

Regnbågsciklid

5-6

AT061-2

Callochromis melanostigma Uvira red


5-6

AT062-1

Callochromis pleurospilus


4-5

AT062-2

Callochromis pleurospilus


5-6

AT063-1

Callochromis pleurospilus Kigoma


4-5

AT064-1

Callochromis pleurospilus Utinta


4-5

AT064-2

Callochromis pleurospilus Utinta


5-6

AT074-0

Chalinochromis popelini Bifrenatus


3,5-4

AT087-1

Cyathopharynx furcifer Kabogo


4-5

AT087-2

Cyathopharynx furcifer Kabogo


5-6

AT101-1

Cyathopharynx furcifer Sibwesa


4-5

AT103-1

Cyathopharynx furcifer Sumbu


4-5

AT104-0

Cyphotilapia frontosa


3,5-4

AT104-1

Cyphotilapia frontosa


4-5

AT104-2

Cyphotilapia frontosa


5-6

AT107-2

Cyphotilapia frontosa Burundi


5-6

AT108-2

Cyphotilapia frontosa Kavala


5-6

AT110-1

Cyphotilapia frontosa Kabogo


4-5

AT110-2

Cyphotilapia frontosa Kabogo


5-6

AT111-1

Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Kitumba


4-5

AT112-4

Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Moba


7-8

AT114-0

Cyphotilapia gibberosa Kipili blue


3,5-4

AT115-0

Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe blue


3,5-4

AT116-0

Cyphotilapia gibberosa Kasanga blue


3,5-4

AT117-0

Cyphotilapia gibberosa Zambia blue


3,5-4

AT134-7

Cyprichromis microlepidotus Karilani


XL

AT137-1

Cyprichromis microlepidotus Kiriza


4-5

AT137-3

Cyprichromis microlepidotus Kiriza


6-7

AT141-3

Cyprichromis pavo Moliro


6-7

AT148-1

Cyprichromis Leptosoma Jumbo Katete


4-5

AT150-1

Cyprichromis Leptosoma Jumbo Kitumba


4-5

AT154-4

Cyprichromis Leptosoma Jumbo Moba


7-8

AT180-4

Gnathochromis permaxillaris


7-8

AT197-0

Julidochromis dickfeldi


3-4

AT203-0

Julidochromis marlieri


3-4

AT204-0

Julidochromis marlieri Gombe


3-4

AT214-0

Julidochromis ornatus


3-4

AT223-0

Julidochromis regani


3-4

AT223-2

Julidochromis regani


5-6

AT240-0

Julidochromis transcriptus


3-4

AT240-2

Julidochromis transcriptus


5-6

AT240-3

Julidochromis transcriptus


6-7

AT244-0

Julidochromis transcriptus Kalemie


3-4

AT248-0

Julidochromis transcriptus Kissi


3-4

AT272-1

Lamprologus kungweensis


3-3,5

AT283-1

Lamprologus meleagris


2,5-3

AT286-0

Lamprologus ocellatus


2-2,5

AT286-1

Lamprologus ocellatus


2,5-3

AT290-0

Lamprologus ocellatus Gold

Guld ocellatus

2-2,5

AT290-1

Lamprologus ocellatus Gold

Guld ocellatus

2,5-3

AT290-2

Lamprologus ocellatus Gold

Guld ocellatus

3-4

AT290-3

Lamprologus ocellatus Gold

Guld ocellatus

XL

AT294-0

Lamprologus ornatipinnis


2,5-3

AT294-1

Lamprologus ornatipinnis


3-3,5

AT296-0

Lamprologus signatus


2,5-3

AT296-1

Lamprologus signatus


3-3,5

AT298-1

Lamprologus speciosus


2,5-3

AT310-0

Lepidiolamprologus attenuatus


3,5-4

AT310-1

Lepidiolamprologus attenuatus


4-5

AT323-1

Lepidiolamprologus nkambae


4-5

AT323-2

Lepidiolamprologus nkambae


5-6

AT347-0

Neolamprologus brevis


2,5-3

AT347-1

Neolamprologus brevis


3-4

AT347-2

Neolamprologus brevis


4-5

AT353-0

Neolamprologus brichardi

Prinsessan av Burundi

3,5-4

AT353-1

Neolamprologus brichardi

Prinsessan av Burundi

4-5

AT353-2

Neolamprologus brichardi

Prinsessan av Burundi

5-6

AT363-2

Neolamprologus buescheri Kachese


5-6

AT364-2

Neolamprologus buescheri Kamakonde


5-6

AT369-1

Neolamprologus calliurus


3-5

AT371-0

Neolamprologus caudopunctatus


3-3,5

AT373-0

Neolamprologus caudopunctatus Kapampa


3-3,5

AT373-2

Neolamprologus caudopunctatus Kapampa


5-6

AT378-4

Neolamprologus crassus


XL

AT380-0

Neolamprologus cylindricus

Cylinderciklid

3,5-4

AT380-1

Neolamprologus cylindricus

Cylinderciklid

4-5

AT384-0

Neolamprologus falcicula Cygnus


3,5-4

AT384-1

Neolamprologus falcicula Cygnus


4-5

AT386-0

Neolamprologus fasciatus


3,5-4

AT386-2

Neolamprologus fasciatus


5-6

AT386-4

Neolamprologus fasciatus


7-8

AT392-1

Neolamprologus gracilis


4-5

AT392-2

Neolamprologus gracilis


5-6

AT396-0

Neolamprologus helianthus


3,5-4

AT402-0

Neolamprologus leleupi Orange

Apelsinciklid

3,5-4

AT402-1

Neolamprologus leleupi Orange

Apelsinciklid

4-5

AT402-2

Neolamprologus leleupi Orange

Apelsinciklid

5-6

AT402-6

Neolamprologus leleupi Orange

Apelsinciklid

XL

AT412-0

Neolamprologus marunguensis


3,5-4

AT412-1

Neolamprologus marunguensis


4-5

AT412-2

Neolamprologus marunguensis


5-6

AT415-0

Neolamprologus meeli


3-4

AT431-0

Neolamprologus olivaceous


3,5-4

AT438-0

Neolamprologus prochilus


3,5-4

AT441-0

Neolamprologus pulcher Daffodil

Prinsessciklid Gul

3,5-4

AT454-1

Neolamprologus sexfasciatus Gold


4-5

AT454-2

Neolamprologus sexfasciatus Gold


5-6

AT466-1

Neolamprologus tetracanthus

Pärlbandad lamprologus

4-5

AT475-0

Neolamprologus tretocephalus


3,5-4

AT475-1

Neolamprologus tretocephalus


4-5

AT531-1

Paracyprichromis nigripinnis Blue Neon


4-5

AT531-2

Paracyprichromis nigripinnis Blue Neon


5-6

AT535-1

Paracyprichromis nigripinnis Blue Neon Albino


4-5

AT555-8

Petrochromis trewavasae


12-14

AT638-0

Telmatochromis vittatus


3,5-4

AT689-4

Tropheus brichardi Kipili


7-8

AT708-0

Tropheus duboisi


2,5-3

AT708-1

Tropheus duboisi


3-3,5

AT708-2

Tropheus duboisi


4-5

AT712-0

Tropheus duboisi Maswa


2,5-3

AT712-1

Tropheus duboisi Maswa


3-3,5

AT712-2

Tropheus duboisi Maswa


4-5

AT781-0

Tropheus moorii Murago Lusingu


3-4

AT781-2

Tropheus moorii Murago Lusingu


5-6

AT806-0

Tropheus moorii Sunset Kasakalawe


3-4

AT816-7

Tropheus sp. Black Bulu Point


10-12

AT823-1

Tropheus sp. Black Golden Kiriza


4-5

AT823-2

Tropheus sp. Black Golden Kiriza


5-6

AT832-0

Tropheus sp. Black Pemba


3-4

AT832-1

Tropheus sp. Black Pemba


4-5

AT832-2

Tropheus sp. Black Pemba


5-6

AT842-0

Tropheus sp. Ikola

Moorii Kjesare

3-4

AT842-1

Tropheus sp. Ikola

Moorii Kjesare

4-5

AT842-2

Tropheus sp. Ikola

Moorii Kjesare

5-6

AT871-0

Tropheus sp. Red Kipimbi


3-4

AT900-2

Variabilichromis moorii


5-6

AT900-4

Variabilichromis moorii


7-8

AT940-1

Xenotilapia melanogenys Kasanga


4-5

AT940-2

Xenotilapia melanogenys Kasanga


5-6

AT970-1

Xenotilapia singularis Ndole


4-5

AT970-2

Xenotilapia singularis Ndole


5-6

BA034-1

Barbus (Pethia) conchonius

Praktbarb

3-3,5

BA034-2

Barbus (Pethia) conchonius

Praktbarb

4

BA035-2

Barbus (Pethia) conchonius longfin

Praktbarb lång fenad

4

BA042-1

Barbus (Pethia) conchonius Neon Red

Praktbarb Neon Röd

3-3,5

BA043-1

Barbus (Pethia) conchonius Neon Red longfin

Praktbarb Neon Röd lång fenad

3-3,5

BA046-1

Barbus (Pethia) conchonius Super Red

Praktbarb Super Röd

3-3,5

BA046-2

Barbus (Pethia) conchonius Super Red

Praktbarb Super Röd

4

BA046-4

Barbus (Pethia) conchonius Super Red

Praktbarb Super Röd

XL

BA047-1

Barbus (Pethia) conchonius Super Red longfin

Praktbarb Super Röd lång fenad

3-3,5

BA047-2

Barbus (Pethia) conchonius Super Red longfin

Praktbarb Super Röd lång fenad

4

BA095-1

Barbus (Pethia) nigrofasciatus

Purpurhuvudsbarb

3

BA100-1

Barbus (Oliotius) oligolepis


2,5

BA106-1

Barbus (Pethia) padamya

Odessabarb

3

BA106-2

Barbus (Pethia) padamya

Odessabarb

3,5-4

BA113-1

Barbus (Desmopuntius) pentazona

Fembansbarb

2,5

BA113-4

Barbus (Desmopuntius) pentazona

Fembansbarb

XL

BA126-1

Barbus (Barbodes) semifasciolatus Schuberti

Guldbarb

2,5-3

BA133-1

Barbus (Puntigrus) tetrazona

Tigerbarb

2,5-3

BA134-1

Barbus (Puntigrus) tetrazona longfin

Tigerbarb lång fennad

2,5-3

BA141-0

Barbus (Puntigrus) tetrazona Green

Tigerbarb Grön

2

BA141-1

Barbus (Puntigrus) tetrazona Green

Tigerbarb Grön

2,5-3

BA154-1

Barbus (Puntius) titteya

Kopparbarb

2,5

BA155-1

Barbus (Puntius) titteya longfin

Kopparbarb lång fenad

2,5

BA155-3

Barbus (Puntius) titteya longfin

Kopparbarb lång fenad

XL

BA202-1

Danio albolineatus

Pärldanio, blå danio

3

BA221-1

Danio margaritatus

Galaxy rasbora

1,5-2

BA226-1

Danio rerio longfin

Zebrafisk lång fenad

3

BA226-2

Danio rerio longfin

Zebrafisk lång fenad

3,5-4

BA228-1

Danio rerio Gold longfin

Zebrafisk Guld lång fenad

3

BA242-1

Devario malabaricus


3,5-4

BA294-0

Garra rufa

Doktorfisk (psoriasisfisken)

2,5-3

BA294-1

Garra rufa

Doktorfisk (psoriasisfisken)

3-4

BA294-8

Garra rufa

Doktorfisk (psoriasisfisken)

XL

BA349-1

Notropis chrosomus


3-4

BA468-1

Tanichthys albonubes

Kardinalfisk

2,5-3

BA469-1

Tanichthys albonubes longfin

Kardinalfisk lång fenad

2,5-3

BA470-1

Tanichthys albonubes Gold

Kardinalfisk Guld

2,5-3

BA484-1

Trigonostigma heteromorpha

Kilfläcksrasbora

2-2,5

BA484-3

Trigonostigma heteromorpha

Kilfläcksrasbora

XL

BA486-0

Trigonostigma heteromorpha Black

Kilfläcksrasbora Svart

2

BA486-1

Trigonostigma heteromorpha Black

Kilfläcksrasbora Svart

2-2,5

BA488-1

Trigonostigma heteromorpha Gold

Kilfläcksrasbora Guld

2-2,5

CA007-0

Agamyxis pectinifrons

Prickig knorrmal

4

CA007-1

Agamyxis pectinifrons

Prickig knorrmal

5

CA007-2

Agamyxis pectinifrons

Prickig knorrmal

6

CA018-7

Ancistrus dolichopterus L183


XL

CA028-0

Ancistrus cf. temminckii L144


3

CA028-2

Ancistrus cf. temminckii L144


4-5

CA028-3

Ancistrus cf. temminckii L144


5-6

CA028-4

Ancistrus cf. temminckii L144


6-7

CA029-1

Ancistrus cf. temminckii L144 longfin


3,5-4

CA029-3

Ancistrus cf. temminckii L144 longfin


5-6

CA030-0

Ancistrus cf. temminckii L144 Albino longfin


3

CA030-4

Ancistrus cf. temminckii L144 Albino longfin


6-7

CA030-7

Ancistrus cf. temminckii L144 Albino longfin


XL

CA031-0

Ancistrus sp.

Ancistrus,blå skäggmunsmal

3

CA031-1

Ancistrus sp.

Ancistrus,blå skäggmunsmal

3,5

CA031-2

Ancistrus sp.

Ancistrus,blå skäggmunsmal

4-5

CA031-3

Ancistrus sp.

Ancistrus,blå skäggmunsmal

5-6

CA031-5

Ancistrus sp.

Ancistrus,blå skäggmunsmal

7-8

CA031-6

Ancistrus sp.

Ancistrus,blå skäggmunsmal

8-9

CA031-7

Ancistrus sp.

Ancistrus,blå skäggmunsmal

XL

CA032-0

Ancistrus sp. longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal lång fenad

3

CA034-0

Ancistrus sp. Gold Albino

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino

3

CA034-1

Ancistrus sp. Gold Albino

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino

3,5

CA034-2

Ancistrus sp. Gold Albino

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino

4-5

CA034-3

Ancistrus sp. Gold Albino

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino

5-6

CA034-7

Ancistrus sp. Gold Albino

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino

XL

CA035-0

Ancistrus sp. Gold Albino longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino lång fenad

3

CA035-1

Ancistrus sp. Gold Albino longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino lång fenad

3,5-4

CA035-2

Ancistrus sp. Gold Albino longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino lång fenad

4-5

CA035-3

Ancistrus sp. Gold Albino longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino lång fenad

5-6

CA035-4

Ancistrus sp. Gold Albino longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal Guld/Albino lång fenad

6-7

CA036-0

Ancistrus sp. Green Dragon longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal Grön Drake lång fenad

3

CA037-0

Ancistrus sp. Red

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd

3

CA037-1

Ancistrus sp. Red

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd

3,5

CA037-2

Ancistrus sp. Red

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd

4-5

CA037-3

Ancistrus sp. Red

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd

5-6

CA037-4

Ancistrus sp. Red

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd

6-7

CA037-5

Ancistrus sp. Red

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd

7-8

CA037-7

Ancistrus sp. Red

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd

XL

CA038-0

Ancistrus sp. Red longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd lång fenad

3

CA038-1

Ancistrus sp. Red longfin

Ancistrus,blå skäggmunsmal Röd lång fenad

3,5-4

CA048-0

Ancistrus sp. LDA16


3

CA049-0

Ancistrus sp. LDA16 longfin


3

CA049-1

Ancistrus sp. LDA16 longfin


3,5-4

CA049-2

Ancistrus sp. LDA16 longfin


4-5

CA049-4

Ancistrus sp. LDA16 longfin


6-7

CA055-2

Ancistrus sp. L107


4-5

CA058-2

Ancistrus sp. L213


4-5

CA096-0

Aspidoras spilotus


2-2,5

CA187-1

Corydoras adolfoi


2,5-3

CA189-1

Corydoras aeneus

Metallpansarmal

2,5-3

CA190-1

Corydoras aeneus longfin

Metallpansarmal lång fenad

2,5-3

CA190-2

Corydoras aeneus longfin

Metallpansarmal lång fenad

3-4

CA191-0

Corydoras aeneus Albino

Metallpansarmal Albino

2

CA192-0

Corydoras aeneus Black Venezuela


2-2,5

CA192-1

Corydoras aeneus Black Venezuela


2,5-3

CA192-2

Corydoras aeneus Black Venezuela


3-4

CA192-3

Corydoras aeneus Black Venezuela


4-4,5

CA195-0

Corydoras aeneus Orange Stripe CW010


2-2,5

CA196-0

Corydoras aeneus Red Stripe CW023


2-2,5

CA198-1

Corydoras aeneus var.

Metall Pansermalle var.

2,5-3

CA198-2

Corydoras aeneus var.

Metall Pansermalle var.

3-4

CA198-3

Corydoras aeneus var.

Metall Pansermalle var.

4-4,5

CA330-0

Corydoras napoensis


2-2,5

CA330-1

Corydoras napoensis


2,5-3

CA330-2

Corydoras napoensis


3-4

CA352-0

Corydoras paleatus

Fläckig pansarmal

2

CA352-1

Corydoras paleatus

Fläckig pansarmal

2,5-3

CA352-4

Corydoras paleatus

Fläckig pansarmal

XL

CA353-1

Corydoras paleatus longfin

Fläckig pansarmal lång fenad

2,5-3

CA353-2

Corydoras paleatus longfin

Fläckig pansarmal lång fenad

3-4

CA353-3

Corydoras paleatus longfin

Fläckig pansarmal lång fenad

4-4,5

CA353-4

Corydoras paleatus longfin

Fläckig pansarmal lång fenad

XL

CA354-3

Corydoras paleatus Albino

Fläckig pansarmal Albino

4-4,5

CA354-4

Corydoras paleatus Albino

Fläckig pansarmal Albino

XL

CA355-1

Corydoras paleatus Albino longfin

Fläckig pansarmal Albino lång fenad

2,5-3

CA360-0

Corydoras panda

Panda pansarmal

2-2,5

CA360-1

Corydoras panda

Panda pansarmal

2,5-3

CA361-1

Corydoras panda longfin

Panda pansarmal lång fenad

2,5-3

CA362-2

Corydoras panda Gold

Panda pansarmal Guld

3-4

CA399-1

Corydoras septentrionalis


2,5-3

CA399-2

Corydoras septentrionalis


3-4

CA429-0

Corydoras trilineatus

Trebandspansarmal

2-2,5

CA435-0

Corydoras weitzmani


2-2,5

CA435-1

Corydoras weitzmani


2,5-3

CA539-2

Corydoras sp. C124


3-4

CA539-3

Corydoras sp. C124


4-5

CA549-0

Corydoras Venezuelanus Orange


2-2,5

CA549-1

Corydoras Venezuelanus Orange


2,5-3

CA562-6

Dianema longibarbis

Skottgluggsmal

XL

CA712-7

Leporacanthicus joselimai L264


XL

CA736-0

Megalechis thoracata

Långsträckt pansarmal

3,5-4

CA736-7

Megalechis thoracata

Långsträckt pansarmal

XL

CA737-0

Megalechis thoracata Albino

Albino Långsträckt pansarmal

3,5-4

CA737-1

Megalechis thoracata Albino

Albino Långsträckt pansarmal

4-5

CA737-2

Megalechis thoracata Albino

Albino Långsträckt pansarmal

5-6

CA913-3

Rineloricaria beni


6-7

CA928-1

Rineloricaria Red L10a

Piskstjärtsmal Röd

4-5

CA932-0

Scleromystax barbatus

Schackbrädes-pansarmal

3

CA940-2

Sturisoma panamense

Helikoptermal

5-6

CA940-9

Sturisoma panamense

Helikoptermal

XL

CA959-0

Synodontis euptera


3,5-4

CA959-1

Synodontis euptera


4-5

CA967-0

Synodontis lucipinnis F1

Gökmal

3,5-4

CA970-0

Synodontis multimaculata hybrid

Gökmal

3,5-4

CA971-0

Synodontis multipunctata F1

Gökmal

3,5-4

CA971-2

Synodontis multipunctata F1

Gökmal

5-6

CA971-4

Synodontis multipunctata F1

Gökmal

7-8

CA972-2

Synodontis multipunctata hybrid

Gökmal

5-6

CA975-0

Synodontis nigrita Gold


3,5-4

CA978-0

Synodontis njassae hybrid


3,5-4

CA981-0

Synodontis ocellifer hybrid

Fjäderfens synodontis

3,5-4

CA995-0

Synodontis velifer


3,5-4

CA995-1

Synodontis velifer


4-5

KF032-0

Aphyosemion australe

Lyrstjärtskilli

2,5-3

KF034-0

Aphyosemion australe Gold

Lyrstjärtskilli Guld

2,5-3

KF248-0

Aphyosemion striatum GEMHS 00/33


2,5-3

KF322-0

Aplocheilus lineatus Gold


3,5-4

KF548-1

Fundulopanchax amieti


3-4

KF559-1

Fundulopanchax gardneri gardneri Nsukka

Lyrstjärtskilli Blå

3-4

KF587-1

Fundulopanchax scheeli


3-4

KF602-1

Lamprichthys tanganicanus


3,5-4

KF602-2

Lamprichthys tanganicanus


4-5

KF647-1

Nothobranchius guentheri Gold


2,5-3

KF649-1

Nothobranchius hassoni Bukeya DRCH 2008-10


2,5-3

KF660-1

Nothobranchius korthausae Red Mafia TZN 08-2


2,5-3

KF669-1

Nothobranchius milvertzi Lushiba, Chienge ZM 12-20


2,5-3

KF680-1

Nothobranchius palmquisti Msumarini KEN 2008/3


2,5-3

KF685-1

Nothobranchius rachovii Beira


2,5-3

LA006-0

Badis badis

Kameleontfisk

2-3

LA085-1

Betta rubra


3-3,5

LA085-2

Betta rubra


XL

LA221-0

Helostoma temminkii

Kyssgurami

3,5-4

LA235-0

Macropodus opercularis

Pardisfisk

3,5-4

LA235-1

Macropodus opercularis

Pardisfisk

4-5

LA235-2

Macropodus opercularis

Pardisfisk

5-6

LA239-0

Macropodus opercularis Blue

Pardisfisk Blå

3,5-4

LA243-0

Macropodus spechti

Svart makropod

3,5-4

LA243-1

Macropodus spechti

Svart makropod

4-5

LA324-1

Trichogaster lalius

Dvärggurami

3

LA330-1

Trichopodus leerii

Mosaikgurami

4-4,5

LA330-2

Trichopodus leerii

Mosaikgurami

5-6

LA335-1

Trichopodus trichopterus Cosby

Marmorgurami

4-4,5

LA335-2

Trichopodus trichopterus Cosby

Marmorgurami

5-6

LA335-3

Trichopodus trichopterus Cosby

Marmorgurami

6-7

LA335-6

Trichopodus trichopterus Cosby

Marmorgurami

XL

LA337-1

Trichopodus trichopterus Gold

Guldgurami

4-4,5

LA337-2

Trichopodus trichopterus Gold

Guldgurami

5-6

LA341-1

Trichopodus trichopterus Silver


4-4,5

LA343-0

Trichopodus trichopterus sumatranus

Blågurami

3,5-4

LA343-1

Trichopodus trichopterus sumatranus

Blågurami

4-4,5

LA343-4

Trichopodus trichopterus sumatranus

Blågurami

7-8

LA343-5

Trichopodus trichopterus sumatranus

Blågurami

8-9

LA343-6

Trichopodus trichopterus sumatranus

Blågurami

XL

LB023-3

Ataeniobus toweri Lago de Creda


XL

LB038-2

Chapalichthys encaustus Laguna de Chapala


4-5

LB039-1

Chapalichthys pardalis Tocumbo


3-4

LB040-2

Chapalichthys peraticus Laguna San Juanico


4-5

LB085-0

Girardinichthys multiradiatus Maravatio


2,5-3

LB111-1

Heterandria formosa


1,5-2

LB121-2

Ilyodon furcidens


4-5

LB126-1

Ilyodon whitei Rio Tamazula


3-3,5

LB127-2

Ilyodon xantusi


4-5

LB158-1

Neoheterandria elegans


1,5-2

LB174-1

Phallichthys quadripunctatus


1,5-2

LB176-1

Phallichthys tico


2-3

LB197-1

Poecilia gillii


3-4

LB225-1

Poecilia reticulata Colombia


2-3

LB226-1

Poecilia reticulata Rio Inirida


2-3

LB227-1

Poecilia reticulata Rio Magdalena


2-3

LB231-1

Poecilia reticulata Female

Guppy hona

3-3,5

LB232-1

Poecilia reticulata Male

Guppy hane

3-3,5

LB255-2

Poecilia salvatoris


4-5

LB257-1

Poecilia sphenops Black Molly

Black Molly

3-4

LB257-2

Poecilia sphenops Black Molly

Black Molly

4-4,5

LB258-1

Poecilia sphenops Black Molly lyra

Black Molly lyra

3-4

LB262-1

Poecilia sphenops Gold Molly lyra

Guld Molly lyra

3-4

LB300-1

Poecilia wingei

Endlersguppy

2-2,5

LB302-1

Poecilia wingei Blue

Endlersguppy Blå

2-2,5

LB303-7

Poecilia wingei Campoma El Tigre

Endlersguppy Campoma El Tigre

2-2,5

LB304-6

Poecilia wingei Ginga Rubra

Endlersguppy Cobra Ginga Rubra

2-2,5

LB305-6

Poecilia wingei Lime Green lyretail

Endlersguppy Lime Grön lyra

2-2,5

LB307-1

Poecilia wingei Santa Maria Bleeding Heart

Endlersguppy Santa Maria Blödande Hjärta

2-2,5

LB308-1

Poecilia wingei Scarlet

Endlersguppy Scarlet

2-2,5

LB310-1

Poecilia wingei Tiger

Endlersguppy Tiger

2-2,5

LB312-1

Poecilia wingei Sky Blue

Endlersguppy Himmel Blå

2-2,5

LB360-0

Skiffia francesae Sayula


2,5-3

LB364-0

Skiffia multipunctata Tangancicuaro


2,5-3

LB369-1

Xenoophorus captivus Manantiales de Illescas


3-3,5

LB372-0

Xenotaenia resolanae


2,5-3

LB375-0

Xenotoca lyonsi


2,5-3

LB427-1

Xiphophorus helleri Berlin

Svärbärare Berlin

4

LB427-2

Xiphophorus helleri Berlin

Svärbärare Berlin

5

LB428-2

Xiphophorus helleri Berlin lyra

Svärbärare Berlin lyra

5

LB463-0

Xiphophorus helleri Kohaku

Svärbärare Kohaku

3

LB463-1

Xiphophorus helleri Kohaku

Svärbärare Kohaku

4

LB511-1

Xiphophorus helleri Red

Svärbärare Röd

4

LB535-1

Xiphophorus helleri Red WG

Svärbärare Röd WG

4

LB538-1

Xiphophorus helleri Sanke Tricolor

Svärbärare Sanke

4

LB542-2

Xiphophorus helleri Super Red

Svärbärare Superröd

5

LB563-1

Xiphophorus helleri Tuxedo Red

Svärbärare Tuxedo Röd

4

LB596-1

Xiphophorus helleri Mix lyra

Svärbärare Mix lyra

4

LB794-1

Xiphophorus maculatus Red Coral

Platy Röd Koral

2-2,5

LB883-0

Xiphophorus milleri

Catemaco Platy

2-3

LB895-0

Xiphophorus pygmaeus


2-3

LG220-1

Poecilia reticulata Full Black (in pairs)

Guppy Full Svart

3-3,5

LG628-2

Poecilia reticulata Red Nose Albino (males)

Guppy Röd Näsa Albino

3-3,5

LG655-2

Poecilia reticulata Red Tuxedo Tricolor (males)

Guppy Röd Tuxedo Trikolor

3-3,5

RB013-1

Chilatherina bleheri


4-5

RB013-2

Chilatherina bleheri


5-6

RB014-1

Chilatherina bleheri Super Red


4-5

RB037-1

Chilatherina sentaniensis


4-5

RB037-2

Chilatherina sentaniensis


5-6

RB069-4

Glossolepis incisus

Röd rengbågsfisk

7-8

RB099-1

Iriatherina werneri

Fjärils-segelfisk

3-3,5

RB113-1

Melanotaenia australis


4-5

RB113-2

Melanotaenia australis


5-6

RB115-1

Melanotaenia australis Red


4-5

RB121-1

Melanotaenia boesemani

Boeseman´s regnbågsfisk

4-5

RB121-2

Melanotaenia boesemani

Boeseman´s regnbågsfisk

5-6

RB121-3

Melanotaenia boesemani

Boeseman´s regnbågsfisk

6-7

RB149-1

Melanotaenia herbertaxelrodi

Herbertaxelrodi regnbåge

4-5

RB149-2

Melanotaenia herbertaxelrodi

Herbertaxelrodi regnbåge

5-6

RB149-4

Melanotaenia herbertaxelrodi

Herbertaxelrodi regnbåge

7-8

RB157-1

Melanotaenia lacustris

Kubutu-rengbåge

4-5

RB157-2

Melanotaenia lacustris

Kubutu-rengbåge

5-6

RB161-0

Melanotaenia maccullochi

Svartbands-regnbåge

3,5-4

RB187-1

Melanotaenia praecox

Neonregnbåge

3,5-4

RB205-1

Melanotaenia splendida rubrostriata


4-5

RB205-2

Melanotaenia splendida rubrostriata


5-6

RB211-1

Melanotaenia splendida splendida Deepwater Creek


4-5

RB211-3

Melanotaenia splendida splendida Deepwater Creek


6-7

RB225-1

Melanotaenia trifasciata

Randig regnbågsfisk

4-5

RB225-2

Melanotaenia trifasciata

Randig regnbågsfisk

5-6

RB250-1

Pseudomugil ivantsoffi


2-3

RB253-0

Pseudomugil luminatus


2-2,5

RB271-3

Pseudomugil signifer


XL

TE022-1

Aphyocharax anisitsi

Blodfenstetra

3

TE157-2

Copella arnoldi


4-4,5

TE237-1

Hasemania nana

Koppartetra

2,5

TE237-2

Hasemania nana

Koppartetra

3-3,5

TE261-0

Hemigrammus bleheri

Rödmunstetra

2,5-3

TE261-2

Hemigrammus bleheri

Rödmunstetra

4

TE275-1

Hemigrammus erythrozonus

Glödbandstetra

2,5

TE280-1

Hemigrammus hyanuary

Costellotetra

2,5

TE318-1

Hyphessobrycon amandae


2

TE318-2

Hyphessobrycon amandae


2,5

TE319-0

Hyphessobrycon amapaensis


2

TE320-1

Hyphessobrycon anisitsi

Buenos Aires-tetra, Norsk Flaggtetra

3-4

TE333-2

Hyphessobrycon columbianus

Columbiatetra

3,5-4

TE338-1

Hyphessobrycon eques

Minortetra

2,5

TE338-2

Hyphessobrycon eques

Minortetra

3-3,5

TE342-1

Hyphessobrycon flammeus

Riotetra

2-2,5

TE344-1

Hyphessobrycon flammeus Orange

Riotetra Guld

2-2,5

TE345-1

Hyphessobrycon flammeus White Fin albino

Riotetra Vit Fen Albino

2

TE346-1

Hyphessobrycon flammeus Yellow

Riotetra Citron

2-2,5

TE353-1

Hyphessobrycon herbertaxelrodi

Svart neontetra

2,5

TE368-1

Hyphessobrycon megalopterus

Svart fantomtetra

2,5

TE368-2

Hyphessobrycon megalopterus

Svart fantomtetra

3-3,5

TE369-1

Hyphessobrycon melanostichos


2,5-3

TE388-1

Hyphessobrycon rosaceus

Rosentetra

2,5

TE397-1

Hyphessobrycon sweglesi

Röd fantomtetra

2,5

TE405-1

Hyphessobrycon Orange Bolivia

Orange Bolivia Tetra

2,5

TE410-1

Hyphessobrycon White Fin


2,5

TE415-1

Inpaichthys kerri

Kerritetra

2,5

TE418-1

Inpaichthys kerri Super Blue

Kerritetra Superblå

2,5

TE418-2

Inpaichthys kerri Super Blue

Kerritetra Superblå

3-3,5

TE529-2

Moenkhausia pittieri

Diamanttetra, briljanttetra

3-3,5

TE533-1

Moenkhausia sanctaefilomenae

Nättetra

3

TE569-1

Nannostomus beckfordi

Pirangatetra/Röd pennfisk/Guldbandstetra

3

TE569-2

Nannostomus beckfordi

Pirangatetra/Röd pennfisk/Guldbandstetra

3,5-4

TE570-1

Nannostomus beckfordi Red

Röd Pirangatetra/Röd pennfisk/Guldbandstetra

3

TE570-2

Nannostomus beckfordi Red

Röd Pirangatetra/Röd pennfisk/Guldbandstetra

3,5-4

TE576-1

Nannostomus eques

Brun pennfisk

2,5-3

TE576-2

Nannostomus eques

Brun pennfisk

3,5

TE579-1

Nannostomus marginatus

Smycketetra

2,5

TE579-2

Nannostomus marginatus

Smycketetra

3-3,5

TE582-1

Nannostomus mortenthaleri


2,5

TE589-1

Nematobrycon palmeri

Kejsartetra

3

TE589-2

Nematobrycon palmeri

Kejsartetra

3,5-4

TE615-0

Paracheirodon axelrodi

Kardinaltetra

2

TE615-1

Paracheirodon axelrodi

Kardinaltetra

2,5

TE615-2

Paracheirodon axelrodi

Kardinaltetra

3

TE615-3

Paracheirodon axelrodi

Kardinaltetra

XL

TE619-0

Paracheirodon innesi

Neontetra

2

TE619-1

Paracheirodon innesi

Neontetra

2-2,5

TE621-0

Paracheirodon innesi Diamond

Neontetra Diamant

2

TE621-1

Paracheirodon innesi Diamond

Neontetra Diamant

2-2,5

TE627-0

Paracheirodon innesi Yellow

Neontetra Gul

2

TE655-0

Phenacogrammus interruptus

Kongotetra

3-4

TE655-1

Phenacogrammus interruptus

Kongotetra

4-4,5

TE656-0

Phenacogrammus interruptus Gold

Kongotetra Guld

3-4

TE675-1

Prionobrama filigera

Rödfenad glastetra

3

TE675-2

Prionobrama filigera

Rödfenad glastetra

3,5-4

TE679-1

Pristella maxillaris

Pristella

2,5

TE699-4

Pygocentrus nattereri

Piraya

5-6

TE699-5

Pygocentrus nattereri

Piraya

6-7

TE699-6

Pygocentrus nattereri

Piraya

7-9

TE795-1

Tucanoichthys tucano


1,5

VA141-0

Chlamydogobius eremius

Ökengoby

3,5-4

VA493-0

Macrognathus aculeatus

Pilnäbb

6-7

VA501-0

Macrognathus zebrinus


6-7

VA503-2

Mastacembelus armatus

Pilnäbb

8-9

VA666-4

Potamotrygon henlei King Henlei


15-20

VA669-6

Potamotrygon leopoldi


25-30

VA670-4

Potamotrygon leopoldi Black Diamond


14-20

VA674-3

Potamotrygon Blue Mantilla


12-15

VA809-0

Tateurndina ocellicauda

Påfågelgoby

3

VA920-1

Caridina cf. cantonensis Crystal Red grade A


1-1,5

VA927-5

Caridina cf. cantonensis Taiwan Bee - King Kong


1-1,5

VA927-7

Caridina cf. cantonensis Taiwan Bee - Panda


1-1,5

VA931-0

Caridina dennerli


1

VA940-1

Hymenochirus sp.

Dvärg klogroda

2,5-3

VA942-1

Macrobrachium dayanum


2-4

VA944-1

Melanoides tuberculata


1

VA947-5

Neocaridina davidi Blue Dream


1-1,5

VA947-7

Neocaridina davidi Blue Velvet


1-1,5

VA951-1

Neocaridina davidi Red Cherry

Körsbärsräka

1-1,5

VA968-0

Pipa parva


2

VA970-1

Planorbarius corneus


1